O společnosti VF

Jsme technicky a technologicky vyspělou společností na poli radiační ochrany a kontroly.

Zaměřujeme se na výrobu intuitivních, spolehlivých a kvalitních zařízení a systémů, která dokáží obstát i v náročných provozních podmínkách.

Na trhu jsme od roku 1992. Pracujeme s náročnými zákazníky napříč všemi kontinenty. Za dobu svého působení jsme zrealizovali přes 3 000 zakázek ve více než 40 zemích světa. Vyvíjíme, vyrábíme, instalujeme a udržujeme ucelené radiační systémy.

Za léta svého působení na trhu jsme si vydobyli pověst spolehlivého dodavatele.

Zkušenosti sbíráme přímo v praxi. Jako jeden z mála světových výrobců a dodavatelů máme zkušenost z údržby a servisu přímo na jaderných elektrárnách, kde máme vlastní střediska a týmy.

Sledujeme celosvětové trendy a nebojíme se je implementovat do našich řešení.

Máme dostatečné zdroje pro vývoj a výrobu jakéhokoli zařízení nebo systému

Vlastní strojní výroba
Radiochemická laboratoř
Tréninkové centrum
Vývojové, výzkumné a projekční střediska
Horká komora pro práci se zdroji ionizujícího záření
Metrologická laboratoř
Služba osobní dozimetrie
Laboratoře pro testování zařízení

Svojí prací naplňujeme naši vizi

Stát se světovým leaderem v oblasti komplexních řešení a dodávek systémů radiační kontroly s dlouholetou servisní podporou.

Politika společnosti VF

Ochrana oznamovatelů

Jaderné elektrárny

Jsme dodavatelem komplexních radiačních monitorovacích systémů pro výstavbu i rekonstrukce jaderných bloků. Naše zařízení i ucelené radiační monitorvací systémy jsou navrženy, vyrobeny a dodány dle potřeb a požadavků provozovatelů jaderných elektráren, se kterými v průběhu vývoje zařízení úzce spolupracujeme. Svou pověst stavíme na spokojenosti každého jednotlivého zákazníka.

S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.
Radioaktivní odpady

Máme bohaté zkušenosti s vývojem, výrobou a komplexními dodávkami zařízení pro uvolňování odpadů do životního prostředí, stejně jako s technologiemi pro charakterizaci odpadů. Jsme vybaveni na likvidaci celých technologických celků, které obsahují zdroje ionizujícího záření případně kontaminovaný radioaktivní materiál.

S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.
Kalibrační laboratoře

Zkušenosti získané z provozu naší akreditované kalibrační laboratoře aplikujeme do vlastního vývoje a výroby našich ozařovačů, kalibračních lavic a řídícího software. Navrhujeme a dodáváme metrologické SSDL laboratoře,které splňují náročné požadavky metrologie ionizujícího záření a využívají se i v národních metrologických laboratořích případně cejchovnách nižšího řádu .

„S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.“
Výzkumná centra

Vývoj, výroba a instalace měřících systémů včetně integrace měřících výsledků do uceleného systému monitoringu radiační situace u vašeho výzkumném nebo tréninkového reaktoru. Součástí dodávek je zajištění dlouhodobé provozovatelnosti dodaných systémů včetně jejich údržby, poskytování záručního a pozáručního servisu.

„S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.“
Zdravotnictví

Bezpečí radiologů a jejich pacientů je pro nás na prvním místě. Na základě konkrétních požadavků zajišťujeme dodávky měřících zařízení a navrhujeme komplexních řešení monitorovacích systémů. Jsme poskytovatelem služeb osobní dozimetrie.

„S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.“
Průmysl

Pro průmyslové aplikace dodáváme komplexní systémy pro monitorování technologií, které využívají zdroje ionizujícího záření v jakékoli formě. Mimo to jsme dodavateli pracovišť průmyslových ozařoven, polohorkých a horkých komor a dalších ucelených průmyslových i výzkumných provozů.

„S chytrým řešením získáte finanční úsporu při zachování maximální funkčnosti, účinnosti a bezpečnosti systému.“

Proč spolupracovat s VF NUCLEAR

Řešení na míru
Komplexní podpora a servis
Cenově efektivní

Vlastníme silnou skupinu talentovaných a kvalifikovaných fyziků, chemiků, projektových inženýrů, strojařů a programátorů s více jak 25ti letou praxí.

Vlastníme vývojové, projekční a konstrukční středisko. Disponujeme špičkově vybavenou metrologickou laboratoří, která svým vybavením a možnostmi patří k nejmoderněji pracovištím v České republice. Máme k dispozici i horkou komoru, pracoviště pro práci s uzavřenými radionuklidovými zářiči do celkové aktivity standardně až 2 000 TBq (60Co).

Do zařízení promítáme vlastní praktické zkušenosti. Naše týmy dennodenně řeší úkoly spojené s údržbou radiačních systémů na několika jaderných elektrárnách. Naše práce nekončí předáním díla. Podílíme se na plnění dalších úkolů přímo v provozu u našeho zákazníka.

Komplexnost. Zařízení a systémy jsou navrhovány s ohledem na potřeby zákazníka a jejich integraci do existujících systémů. Samozřejmostí je zabezpečení instalace a spuštění systému, zaškolení obsluhy, záruční a pozáruční servis.

Od myšlenky k realizaci

Je jedno, zda je váš projekt malý nebo velký. Každému věnujeme maximální pozornost, na každém pracuje tým úzce specializovaných profesionálů. Náš servis zahrnuje tyto činnosti:

Poradenství a konzultace
Analýzy a výpočty
Aplikovaný výzkum
Vývoj prototypu
Projekt management
Výroba zařízení a systémů
Instalace a integrace
Servis a údržba