Aktuality

Budoucnost jádra

Listopad 2023
Rozhovor s našimi řediteli Jiřím Malysákem a Petrem Borkem ve speciálu MF DNES.

Digitalizace ve společnosti VF, a.s. CZ.31.2.0/0.0/0.0/22_015/0003527

Říjen 2023
řeší komplexní digitální transformaci společnosti prostřednictvím doplnění nových funkčních modulů využívaných v IS KARAT, rozšíření a zefektivnění serverových řešení a posílení vnitropodnikové sítě a její konektivity a posílení kyberbezpečnosti nahrazením zastaralého firewallu novým řešením Firewall Next Generation.

Workshop o monitorování uměle vyrobených radionuklidů (WOSMIP)

Říjen 2023
Rádi bychom vás pozvali k účasti na nadcházejícím workshopu o monitorování uměle vyrobených radionuklidů (WOSMIP IX).

Nový beta kalibrátor BC-13

Květen 2023
Společnost VF uvádí na trh nový typ beta kalibrátoru BC-13. Zařízení BC-13 je primárně určeno pro komfortní a bezpečnou kalibraci detektorů a osobních dozimetrů záření beta měřících osobní Hp(0,07), Hp(3) a směrové Hp´(0,07), Hp´(3) dávkové ekvivalenty v souladu s normou ISO 6980.

Monitor dávkového příkonu gama AGM-03

Únor 2023
Společnost VF uvádí na trh nový monitor dávkového příkonu gama AGM-03. Jedná se o kompaktní monitor s integrovaným displejem určený pro měření příkonu dávkového ekvivalentu gama v prostředí. V portfoliu produktů společnosti VF nahrazuje monitor AGM-02. Monitory AGM-03 mají vylepšený měřicí a energetický rozsah a lze je připojit a napájet pomocí rozhraní Ethernet namísto standardní sériové linky RS-485.

Modernizované monitory ExitScan-2

Listopad 2022
Společnost VF po dokončení vývoje a důkladném otestování uvedla na trh modernizovanou verzi celotělového monitoru kontaminace osob ExitScan-2. ExitScan-2 je dvoustupňový celotělový monitor určený ke kontrole kontaminace osob opouštějících kontrolovaná pásma. Monitor kontroluje přítomnost radionuklidů emitujících alfa, beta a gama (v závislosti na osazených detektorech).

Detektory MDG-04 a MDG-08E s Ethernet rozhraním

Říjen 2022
Společnost VF uvádí na trh od 1.10.2022 alternativní provedení detektorů příkonu gama typu MDG-04 a MDG-08e s Ethernet rozhraním. Detektory MDG-04 jsou určeny pro měření příkonu kermy ve vzduchu zejména v technologických měřeních. Detektory MDG-08e jsou určeny pro měření příkonu dávkového ekvivalentu zejména při měřeních zajišťujících ochranu osob a životního prostředí. Nová provedení těchto detektorů umožňují jejich připojení a napájení pomocí rozhraní Ethernet namísto standardní sériové linky RS-485.

Radiační monitorovací systém webRMS

Srpen 2022
Společnost VF dokončila vývoj a testování nového standardizovaného systému pro monitorování radiační situace se zobrazením výsledků ve webovém prohlížeči. Do systému může být zapojeno velké množství detektorů radiace, zobrazovacích jednotek a signalizačních jednotek vyráběných společností VF.

Přenosný monitor kontaminace PAM-100

Červen 2022
Společnost VF dokončila vývoj a zkoušky a od 1.6.2022 uvádí na trh modernizovaný typ přenosného monitoru kontaminace PAM-100. Monitory řady PAM-100 jsou přenosné ruční přístroje určené pro měření povrchové kontaminace alfa, beta a/nebo gama. Obsahují scintilátor zakrytý světlotěsnou fólií, fotonásobič a dvoukanálovou elektroniku pro zpracování signálu.

Podpis smlouvy na dodávku neutronové kalibrační laboratoře pro bangladéšský úřad pro jadernou bezpečnost

Březen 2022
V únoru 2022 jsme podepsali smlouvu na dodávku kompletního vybavení neutronové kalibrační laboratoře pro Bangladéšský úřad pro jadernou bezpečnost (Bangladesh Atomic Energy Regulatory Authority, BAEK). Tato organizace spadá pod bangladéšské Ministerstvo vědy a technologie, které je zodpovědné za regulaci využívání jaderných technologií v Bangladéši. Mimo jiné dohlíží na bezpečnostní aspekty výstavby nové jaderné elektrárny Rooppur.
1-10 z 12 položek