Přenosný monitor kontaminace PAM-100

Společnost VF dokončila vývoj a zkoušky a od 1.6.2022 uvádí na trh modernizovaný typ přenosného monitoru kontaminace PAM-100. Monitory řady PAM-100 jsou přenosné ruční přístroje určené pro měření povrchové kontaminace alfa, beta a/nebo gama. Obsahují scintilátor zakrytý světlotěsnou fólií, fotonásobič a dvoukanálovou elektroniku pro zpracování signálu.

Společnost VF dokončila vývoj a zkoušky a od 1.6.2022 uvádí na trh modernizovaný typ přenosného monitoru kontaminace PAM-100.

Monitory řady PAM-100 jsou přenosné ruční přístroje určené pro měření povrchové kontaminace alfa, beta a/nebo gama. Obsahují scintilátor zakrytý světlotěsnou fólií, fotonásobič a dvoukanálovou elektroniku pro zpracování signálu. 

Modernizovaný monitor PAM-100 přináší nové zajímavé funkce:

  • Režim měření Kontamat - integrační měření pro rozhodnutí o kontaminaci nebo čistotě konkrétní plochy v porovnání s nastaveným prahem.
  • Volitelně integrovaná GM trubice pro měření příkonu dávkového ekvivalentu gama záření (PDE). Jedná se o doplňkové měření, které umožnuje varovat obsluhu na zhoršenou radiační situaci v místě měření.
  • Na displeji je možné zobrazit jeden nebo dva kanály současně.
  • Více předvoleb měření.
  • Aktuálně naměřené hodnoty v režimu „Ratemeter“ a výsledky integračních měření v režimu „Kontamat“ lze uložit do archivu měření společně s časovou značkou. Archív lze následně exportovat do souboru v PC.

Více technických informací najdete na stránce produktu PAM-100.